Hatice Kolçak Mehmet Şimşek’in son planını açıkladı. Yatırımını böyle yapan karlı çıkacak

Ünlü yatırım uzmanı Hatice Kolçak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kripto paralara getirilecek vergi açıklamalarına ilişkin verdiği dikkat çeken bir değerlendirme yaptı.

Uzun süredir gündemde olan kripto varlıkları ve hisse senedi kazancına vergi getirilmesi gündemdeki yerini korurken, bu durum yatırımcılarda büyük bir kaygı uyandırdı.

Borsada yaşanan hareketlilikle birlikte vergi konusunun gündeme gelmesi yatırımcıları verginin gelip gelmeyeceği konusunda araştırmaya yöneltti.

Hatice Kolçak, sosyal medya hesabından konuya ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Mehmet Şimşek’in kripto varlıklar ve hisse kazancında vergi konusuyla ilgili paylaşım yapan Kolçak, “Son dakika açıklaması nihayet geldi” diyerek duyurdu.

Kolçak, yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Son dakika nihayet açıklama geldi.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kripto varlıklar ve hisse senedinde kazanca dayalı vergilendirme öngörmediklerini söyledi.

Şimşek vergiye ilişkin, “Çok sınırlı bir işlem vergisi gündemimizde” dedi.

Hatice Kolçak’ın paylaşımı şöyle:

KRİPTO PARALARDA SON DURUM

1 Bitcoin (BTC) fiyatı anlık olarak piyasalarda 2.291.285,92 Türk Lirası’ndan işlem görürken, dolar karşılığı, 70.861 USD olarak kaydedildi.

1 Ethereum 124.212,56 Türk Lirası’ndan işlem görüyor. Ethereum’un dolar karşılığı ise 3846,40 USD.

MEHMET ŞİMŞEK NE DEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuya ilişkin olarak “Kripto varlıklar ve borsa için kazanç üzerinden vergilemeyi şu anda gündemimize almadık. Daha çok işlem bazında, çok sınırlı belki bir ücret, bir vergileme söz konusu olabilir” ifadelerini kullandı.

Not: Haberde yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir